LogowanieHome Strona główna
Strona główna
Wesołych Świąt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam Kowalik   

Wszystkim sympatykom naszego Stowarzyszenia
składamy płynące z głębi serca życzenia
radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia
oraz wielu Łask Bożych w nowym 2023 roku

Zarząd Stowarzyszenia na rzecz Ziemi Lisieckiej

(Ilustracja przedstawia fragment polichromii kościoła parafialnego w Kaszowie)

 

 
Św. Mikołaj 1966 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam Kowalik   

Jak co roku w dniu imienin patrona lisieckiej parafii, św. Mikołaja z Miry, prezentujemy fotografię z pobytu Jego Ekscelencji na terenie Ziemi Lisieckiej. Tym razem wracamy do lat 60. XX wieku i zamieszczamy zdjęcie z 1966 roku. Biskupowi Miry towarzyszą dwa aniołki, ks. proboszcz Adolf Baścik i siostra felicjanka (w welonie sprzed reformy posoborowej stroju oraz fartuchu). Czy ktoś z naszych czytelników pamięta imię siostry?


 

 

 
Druh Tadeusz Mastek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam Kowalik   

Dziś, tj, w sobotę 13 sierpnia, pożegnaliśmy śp. Tadeusza Mastka, społecznika, strażaka, samorządowca.

Doświadczenie w pracy społecznej zdobywał w OSP Liszki. W latach 70. pełnił funkcję prezesa Zarządu Gminnego OSP. W 1981 roku wszedł w skład Rady Sołeckiej w Liszkach.

W 1985 roku, po przeniesieniu się do rodzinnego Kaszowa, objął obowiązki prezesa miejscowej straży pożarnej. Wlał nowego ducha w jednostkę, która dysponując zepsutą motopompą oraz kilkoma wężami, właściwie istniała już tylko na papierze. Pod kierownictwem Tadeusza Mastka zakupiono mundury, samochód żuk i blaszak pełniący funkcję tymczasowej remizy. W 1991 roku oddano do użytku Dom Strażaka. Wkrótce w obu jego garażach stanęły wozy: Star 244 i Lublin-3. Obowiązki prezesa OSP Kaszów druh Mastek pełnił do 2011 roku.

W latach 1984-1994 Tadeusz Mastek sprawował mandat radnego najpierw Gminnej Rady Narodowej w Liszkach (dwie kadencje, w tym jedna skrócona), a po przełomie ustrojowym Rady Gminy Liszki. Zmarł 11 sierpnia w wieku 76 lat.

Na fotografii zamieszczonej poniżej Tadeusz Mastek podczas zawodów strażackich, jeszcze jako członek OSP Liszki.

 

 
Personel lisieckiego przedszkola PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam Kowalik   

18 lutego 2022 r. zmarła Józefa Bartyzel, z domu Kruk, długoletnia wychowawczyni lisieckiego przedszkola. Na fotografii, którą zamieszczamy poniżej, stoi ona pierwsza z lewej. Zdjęcie, opublikowane już w albumie Liszki-szkice z dziejów, zostało wykonane w połowie lat 60. XX wieku, z okazji zakończenia roku szkolnego. Panie pozują na podwórku przedszkolnym w lisieckim rynku. Na prawo od Pani Józi stoją: Stanisława Słota, Eleonora Kapusta - ówczesna kierowniczka Przedszkola, Anna Kosińska, Zofia Bil (zmarła w 2020 roku długoletnia sołtyska Kryspinowa) oraz Barbara Dymanus (po zamęściu Kowalik).

Przypomnijmy, że Państwowe Przedszkole w Liszkach powstało w 1962 roku, w wyniku przejęcia przez władze PRL przedszkola prowadzonego przez Siostry Felicjanki w budynku parafialnym
 
Św. Mikołaj w Liszkach 1975 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam Kowalik   

Zgodnie z kilkuletnią tradycją, w dniu imienin św. Mikołaja zamieszczamy fotografię dokumentującą jego bytność na terenie parafii lisieckiej. Dziś prezentujemy zdjęcie wykonane niewątpliwie w 1975 roku, w  Przedszkolu Publicznym w Liszkach. Mikołaja otaczają dzieci z roczników 1968, 1969 i 1970.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 10


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: hosting reseller yearly cheap hosting services Valid XHTML and CSS.