Album o kościele w Liszkach PDF Drukuj Email

Po pięciu latach od ukazania się albumu Liszki - szkice z dziejów, Stowarzyszenie na rzecz Ziemi Lisieckiej może pochwalić się kolejnym osiągnięciem w dziedzinie dokumentowania historii naszej lokalnej ojczyzny - opublikowaniem albumu Kościół parafialny w Liszkach. Wydawcą jest Parafia pw. Św. Mikołaja w Liszkach, a autorami członkowie naszego Stowarzyszenia: Adam Kowalik, autor tekstu, oraz Tadeusz Jajko, który zajął się wyborem i przygotowaniem fotografii. Dodajmy, że wraz z synem Radosławem jest autorem większości z nich.

Książka, zgodnie z pomysłem ks. proboszcza Władysława Szymoniaka, opisuje dzieje kościoła w Liszkach, ukazuje jego wnętrze, wyposażenie, zawiera także wiele informacji na temat działalności proboszczów pracujących w Liszkach w ciągu ostatnich trzech stuleci.

Zachęcamy do nabycia publikacji. Można to uczynić w zakrystii oraz na plebanii.