Home Strona główna
Czar wiejskiego boiska PDF Drukuj Email

Rozpoczęły się właśnie rozgrywki piłkarskie rundy jesiennej. W tym roku dwie drużyny z terenu naszej gminy obchodzą jubileusz 70-lecia istnienia: Wisła Jeziorzany oraz Liszczanka Liszki.
Początki były trudne. Brakowało sprzętu, także boiska znajdowały się w bardzo kiepskim stanie. Na zamieszczonej fotografii widzimy boisko Liszczanki z lat 70-tych, lub nawet 60-tych XX wieku. Przebieg linii bocznej najlepiej świadczy o ukształtowaniu powierzchni. Za drugą linią autową, od strony południowej, znajdował się otwarty rów melioracyjny, w który co pewien czas wpadała piłka, kąpiąc się w wodzie.
Czasami boisko opanowywały krety, pokrywając je mnóstwem kopców. Przed meczem trzeba je było usuwać. Podobno jedna z bardziej efektownych bramek sezonu padła niegdyś po tym, gdy zawodnik Liszczanki potknął się na kretowinie, a piłka odbiła mu się od kolana, po czym wpadła do bramki.
Niewątpliwie było ciężko, ale chłopaki (no, dziś szacowni panowie) grali...