LogowanieHome Aktualności II Gminny Konkurs Matematyczny im. Jana Kantego Steczkowskiego
II Gminny Konkurs Matematyczny im. Jana Kantego Steczkowskiego PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

 

20 grudnia 2011 r. aula przy Gminnej Biblioteki w Liszkach gościła laureatów II Gminnego Konkursu Matematycznego. Z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Ziemi Lisieckiej patronem tegorocznego konkursu został pochodzący z Liszek matematyk i astronom Jan Kanty Steczkowski. Imprezę zorganizowały: Szkoła Podstawowa  Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Kaszowie oraz Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Liszkach. W zmaganiach intelektualnych uczestniczyło 74 uczniów z 10 szkół podstawowych oraz 22 uczniów gimnazjum. Młodzież oprócz zadań matematycznych musiała wykazać się znajomością postaci profesora Steczkowskiego. Aby im to ułatwić nasze Stowarzyszenie opublikowało broszurkę przedstawiającą życie i działalność naukową wybitnego liszczanina pt.: "Jan Kanty Steczkowski (1800-1881)".

 

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobył Bartosz Tyrała, uczeń SP Nr 2 w Kaszowie, II m. - Kinga Żarska z SP w Kryspinowie, a III m.- Klaudia Urbanik z SP w Rącznej. Wśród wyróżnionych byli: Wiktoria Orzechowska (SP w Cholerzynie), Patryk Wiecheć (SP w Czułowie), Wojciech Solecki (SP w Jeziorzanach), Dominika Kędzierska (SP Nr 1 w Kaszowie), Dominika Klita (SP w Liszkach), Elwira Rusinek (SP w Morawicy), Jan Dzierżęga (SP w Piekarach). Spośród uczniów gimnazjum przyznano  I miejsce Grzegorzowi Marszałkowi, II miejsce (równorzędnie) Justynie Bączalskiej oraz Mateuszowi Skrzyponiowi, uczniom Gimnazjum w Mnikowie.

 

 

Nagrody i wyróżnienia wręczali Paweł Lipowczan - wójt Gminy Liszki oraz członek naszego Stowarzyszenia Adam Kowalik - autor broszury o J.K. Steczkowskim. Organizatorki II Konkursu Matematycznego Stanisława Buczek - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kaszowie oraz Elżbieta Skorny  - dyrektor Szkoły Podstawowej w Liszkach podziękowały wszystkim nauczycielom matematyki z gminy za współpracę i przygotowanie uczniów do konkursu, a także Stowarzyszeniu na rzecz Ziemi Lisieckiej za ufundowanie nagród.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: hosting reseller yearly cheap hosting services Valid XHTML and CSS.