LogowanieHome
Stowarzyszenie na rzecz Ziemi Lisieckiej
II Gminny Konkurs Matematyczny im. Jana Kantego Steczkowskiego PDF Drukuj Email
środa, 21 grudnia 2011 00:00

 

20 grudnia 2011 r. aula przy Gminnej Biblioteki w Liszkach gościła laureatów II Gminnego Konkursu Matematycznego. Z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Ziemi Lisieckiej patronem tegorocznego konkursu został pochodzący z Liszek matematyk i astronom Jan Kanty Steczkowski. Imprezę zorganizowały: Szkoła Podstawowa  Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Kaszowie oraz Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Liszkach. W zmaganiach intelektualnych uczestniczyło 74 uczniów z 10 szkół podstawowych oraz 22 uczniów gimnazjum. Młodzież oprócz zadań matematycznych musiała wykazać się znajomością postaci profesora Steczkowskiego. Aby im to ułatwić nasze Stowarzyszenie opublikowało broszurkę przedstawiającą życie i działalność naukową wybitnego liszczanina pt.: "Jan Kanty Steczkowski (1800-1881)".

Poprawiony: środa, 04 stycznia 2012 11:53
Więcej…
 
Apel PDF Drukuj Email
czwartek, 25 sierpnia 2011 14:09

Apel o udostępnienie zdjęć i dokumentów.

 

Stowarzyszenie na Rzecz Ziemi Lisieckiej zwraca się do mieszkańców Gminy Liszki z prośbą o udostępnienie starych zdjęć i archiwaliów dotyczących historii poszczególnych miejscowości Gminy Liszki. Prosimy o umożliwienie nam skopiowania fotografii osób, budynków użyteczności publicznej, jak szkoły, remizy, kościoły i inne, a także nieistniejących już, lub przebudowanych, obiektów prywatnych. Jesteśmy także zainteresowani wykonaniem fotografii zabytków kultury materialnej: starych mebli (np. skrzyń, ław), ubiorów, zabytkowych narzędzi rolniczych.

 

Wdzięczni będziemy także za wszelkie wspomnienia, kroniki, opracowania, artykuły ze starych gazet dotyczące terenu naszej gminy. Zgromadzone materiały będziemy upubliczniać w formie książek, wystaw, lub publikacji w Internecie. Jeżeli ktoś z Państwa posiada stare zdjęcia lub przedmioty, obrazujące życie dawnych pokoleń mieszkańców naszej gminy i byliby skłonni przekazać je Stowarzyszeniu, prosimy o kontakt. Jesteśmy na nk. We wrześniu i październiku zapraszamy do budynku dawnego GOK w Liszkach, w którym we wszystkie poniedziałki, w godz. od 16 do 18 dyżurować będą nasi przedstawiciele.

Poprawiony: poniedziałek, 05 września 2011 13:45
 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 9 z 9

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Polecane

Polecane strony:
BCL Sp. z o.o.
BCL Sp. z o.o. - VALUE SUPPORT SOLUTIONS - doradztwo gospodarcze, wyceny, fuzje i przejęcia.
Parafia Liszki
Strona internetowa parafii Liszki.
Piekary k. Krakowa
Strona internetowa Piekar koło Krakowa.
Kaszów
Strona internetowa Kaszowa.

feed-image Feed Entries

Latest News

Popular


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: hosting reseller yearly cheap hosting services Valid XHTML and CSS.