Stowarzyszenie na rzecz Ziemi Lisieckiej
Wesołych Świąt PDF Drukuj Email
sobota, 24 grudnia 2022 09:44

Wszystkim sympatykom naszego Stowarzyszenia
składamy płynące z głębi serca życzenia
radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia
oraz wielu Łask Bożych w nowym 2023 roku

Zarząd Stowarzyszenia na rzecz Ziemi Lisieckiej

(Ilustracja przedstawia fragment polichromii kościoła parafialnego w Kaszowie)

Poprawiony: sobota, 24 grudnia 2022 09:44

Św. Mikołaj 1966 PDF Drukuj Email
wtorek, 06 grudnia 2022 07:25

Jak co roku w dniu imienin patrona lisieckiej parafii, św. Mikołaja z Miry, prezentujemy fotografię z pobytu Jego Ekscelencji na terenie Ziemi Lisieckiej. Tym razem wracamy do lat 60. XX wieku i zamieszczamy zdjęcie z 1966 roku. Biskupowi Miry towarzyszą dwa aniołki, ks. proboszcz Adolf Baścik i siostra felicjanka (w welonie sprzed reformy posoborowej stroju oraz fartuchu). Czy ktoś z naszych czytelników pamięta imię siostry?

Poprawiony: wtorek, 06 grudnia 2022 07:31

Druh Tadeusz Mastek PDF Drukuj Email
sobota, 13 sierpnia 2022 16:05

Dziś, tj, w sobotę 13 sierpnia, pożegnaliśmy śp. Tadeusza Mastka, społecznika, strażaka, samorządowca.

Doświadczenie w pracy społecznej zdobywał w OSP Liszki. W latach 70. pełnił funkcję prezesa Zarządu Gminnego OSP. W 1981 roku wszedł w skład Rady Sołeckiej w Liszkach.

W 1985 roku, po przeniesieniu się do rodzinnego Kaszowa, objął obowiązki prezesa miejscowej straży pożarnej. Wlał nowego ducha w jednostkę, która dysponując zepsutą motopompą oraz kilkoma wężami, właściwie istniała już tylko na papierze. Pod kierownictwem Tadeusza Mastka zakupiono mundury, samochód żuk i blaszak pełniący funkcję tymczasowej remizy. W 1991 roku oddano do użytku Dom Strażaka. Wkrótce w obu jego garażach stanęły wozy: Star 244 i Lublin-3. Obowiązki prezesa OSP Kaszów druh Mastek pełnił do 2011 roku.

W latach 1984-1994 Tadeusz Mastek sprawował mandat radnego najpierw Gminnej Rady Narodowej w Liszkach (dwie kadencje, w tym jedna skrócona), a po przełomie ustrojowym Rady Gminy Liszki. Zmarł 11 sierpnia w wieku 76 lat.

Na fotografii zamieszczonej poniżej Tadeusz Mastek podczas zawodów strażackich, jeszcze jako członek OSP Liszki.

Poprawiony: sobota, 13 sierpnia 2022 16:10

Personel lisieckiego przedszkola PDF Drukuj Email
środa, 16 marca 2022 14:06

18 lutego 2022 r. zmarła Józefa Bartyzel, z domu Kruk, długoletnia wychowawczyni lisieckiego przedszkola. Na fotografii, którą zamieszczamy poniżej, stoi ona pierwsza z lewej. Zdjęcie, opublikowane już w albumie Liszki-szkice z dziejów, zostało wykonane w połowie lat 60. XX wieku, z okazji zakończenia roku szkolnego. Panie pozują na podwórku przedszkolnym w lisieckim rynku. Na prawo od Pani Józi stoją: Stanisława Słota, Eleonora Kapusta - ówczesna kierowniczka Przedszkola, Anna Kosińska, Zofia Bil (zmarła w 2020 roku długoletnia sołtyska Kryspinowa) oraz Barbara Dymanus (po zamęściu Kowalik).

Przypomnijmy, że Państwowe Przedszkole w Liszkach powstało w 1962 roku, w wyniku przejęcia przez władze PRL przedszkola prowadzonego przez Siostry Felicjanki w budynku parafialnym

Poprawiony: środa, 23 marca 2022 13:44

Św. Mikołaj w Liszkach 1975 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 grudnia 2021 07:38

Zgodnie z kilkuletnią tradycją, w dniu imienin św. Mikołaja zamieszczamy fotografię dokumentującą jego bytność na terenie parafii lisieckiej. Dziś prezentujemy zdjęcie wykonane niewątpliwie w 1975 roku, w  Przedszkolu Publicznym w Liszkach. Mikołaja otaczają dzieci z roczników 1968, 1969 i 1970.

Poprawiony: poniedziałek, 06 grudnia 2021 07:59

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość

Polecane

Polecane strony:
BCL Sp. z o.o.
BCL Sp. z o.o. - VALUE SUPPORT SOLUTIONS - doradztwo gospodarcze, wyceny, fuzje i przejęcia.
Parafia Liszki
Strona internetowa parafii Liszki.
Piekary k. Krakowa
Strona internetowa Piekar koło Krakowa.
Kaszów
Strona internetowa Kaszowa.